Menu
Sepetiniz

Yöresel Lezzetler

Yöresel Lezzetler

Ülkemizin Yöresel Lezzetleri

Ülkemiz hemen her konuda cennet bir yer. O kadar özel ve güzel bir kültüre sahiptir ki bu kültür insanların hemen hemen her alanlarına yayılmış durumda. Bu yüksek kültür anlayışı en çok da yöresel lezzetleri içinde göze çarpmaktadır. Ülkemizin yemek kültürü çok gelişmiştir. Her konuda dünyada eş benzeri olmayan bir mutfağa sahibiz.

Her lezzeti yöre yöre değişiklik gösteren büyük bir zenginliğe sahiptir. Osmanlı Saray mutfağının izleri bütün ülkede görülüyor. Ama bazı yöreler vardır ki bu konuda çok şanslı. Özellikle büyük Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış Edirne bu konuda ön plana çıkmaktadır. Edirne mutfağı Osmanlı gelenek göreneklerini en iyi yansıtan mutfaklar arasındadır.

Edirne Acısosu 500gr
Yeni Çok Satanlar E-Mağazada
Edirne Acı sosu Nasıl ve Nelerle YenirEdirne’nin önemli tatlarından biri olan ve adını da yapıldığı şehirden alan Edirne acı sosu, burada yetiştirilen acı kırmızıbiber ile acısız Karaağaç olarak bilinen biberin belli ölçüde harmanlanıp fermente edilerek üretilmektedir. Acılık oranı orta seviyede..
20,00TL
Edirne Karaağaç Kuru Biberi 60gr
Yeni Çok Satanlar
Edirne Karaağaç Kuru Biberinin Özellikleri Ve Önemi Edirne ciğerci biberi olarak da bilinen bu ürün, oldukça özel bir yere sahiptir. Karaağaç bölgesinde yetişmesi dolayısıyla bu ismi almıştır. Farkı, diğer acı biberlere göre değişik bir aroma ve lezzete sahip olmasıdır. Bu bakımdan Edirne karaağ..
20,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)